6/12/2014

o zespole Incubus

Przydałaby się nowa notka w tym miesiącu. Musialam troche utemperowac lenia i zmusiłam się do napisania notki;)

'Unikalne brzmienie Incubus'a było już określane zarówno jako neo-reggae rock, jak i Korn-spotyka-Simon&Garfunkel. Ten eklektyczny kwintet zawdzięcza swoją nazwę koszmarnemu, supernaturalnemu sex predatorowi (Incubus = zmora), lecz ich muzyka nie jest tak przerażająca jak można by sądzić. Zespół właśnie rozpoczął atak na przyjazne rockowe rozgłośnie radiowe swoją piątą płytą "A Crow Left of the Murder".Grupa narodziła się w 1991 roku w Calabasas w Kalifornii. Boyd i spółka zaczęli grać w małych klubach i na przyjęciach dla przyjaciół, a po niedługim czasie otwierali koncerty kapel metalowych w pobliżu Hollywood. Po tym jak usłyszało o nich kilka osób Incubus niezależnie wydał płytkę "Fungus Amongus" i powoli zaczął torować sobie drogę do kariery. Szybko podpisali kontrakt i wyruszyli w europejską trasę jako support Korn'a, która poprzedziła ukazanie się płyty "Enjoy Incubus EP" w 1997 roku. Pełnometrażowy debiut Incubus'a dla dużej wytwórni "S.C.I.E.N.C.E." - wydany dziewięć miesięcy po "Enjoy Incubus" - jest wypełniony gniewem, rap-corem, ale też popowymi smaczkami w stylu Jamiroquai, czy Stevie Wonder'a. Przez kolejne dwa lata byli w trasie promującej "S.C.I.E.N.C.E.". Ukazanie się w 1999 roku płyty "Make Yourself" sprawiło, że Incubus przestał być zespołem funk-metalowym, a stał się guru rocka, sprzedającym platynowe płyty. Ten album rozszedł się w ilości ponad dwóch milionów egzemplarzy, między innymi dzięki takim hitom jak "Pardon Me", "Stellar" czy akustycznemu "Drive". W roku 2000 zespół wydał limitowaną EP-kę "When Incubus Attack Vol. 1", na której znalazły się największe przeboje z "Make Yourself" w wersjach akustycznych, nagrania na żywca i niepublikowane wcześniej utwory.W 2001 roku ukazał się album "Morning View". Płyta nafaszerowana melodyjnymi meandrami i lekkimi rytmami, jak singlowy, nastrojowy, wypełniony emocjami "Wish You Were Here".
W 2003 roku od zespołu, po 12. latach, odszedł basista Dirk Lance. Zastąpił go były muzyk zespołu Roots, Ben Kenney. Niedługo potem grupa zagrała na głównej scenie festiwalu Lollapalooza 2003. Letnie występy zaowocowały wydaniem oficjalnego bootlega "Live At Lollapalooza 2003". Zyski ze sprzedaży płyty - oraz przyszłych oficjalnych bootlegów - zostaną przeznaczone na fundację charytatywną zespołu - Make Yourself Foundation.
"Megalomaniac" pierwszy singiel z "A Crow Left of the Murder", prezentuje zaciekłe stanowisko polityczne, które idelanie wpasowało się w temat wyborów prezydenckich w USA. Limitowana wersja albumu zawiera nagranie video zarejestrowane podczas trasy Lollapalooza 2003, występy podczas Bridge School Benefit w paździeniku i materiał zza kulis.'

W 2007 roku wydali plyte 'Light Grenades' i jest tam jedna piekna piosenka 'Dig'. Uwielbiam ich to tyle ode mnie są świetni i niepowtarzalni. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz